Kasko Sigortası

Kasko Nedir? Neyi Kapsamaktadır?

Kasko Sigortaları adı altında sunulan paket sigorta ürünümüz ile; - Aracınıza gelebilecek zararlara karşı Kasko Sigortası, - 3. Şahıslara ve bunların mallarında meydana gelecek zararların Trafik Sigortası limitlerini aşması durumunda size mali koruma sağlayan İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortasına, - Aracınızla meydana gelebilecek bir kaza sonrası sürücü ve yolcular için ölüm, sakalık halleri ile poliçede temin edilmiş ise tedavi masraflarını karşılayan bir Koltuk Ferdi Kaza Sigortasına, - Aracınızla meydana gelebilecek bir kaza sonucu aleyhinize bir dava açılması halinde size koruma sağlayan Hukuksal Koruma Sigortasına, - Bir kaza ya da arıza ya da benzin bitmesi, seyahat esnasında evde meydana gelen zarar, ölüm gibi hallerde durumunda yol kenarı yardım, çekme, kurtarma, lastik değiştirilmesi, seyahatin yarıda kesilmesi sebebiyle ulaşım ve konaklama, tıbbi nakil gibi bir çok hizmetin yer aldığı Asistans Hizmetlerine, - Kiralık araç hizmetine, - Aracınızın muayene sırasında ağır kusurlu bulunması halinde veya arızalanması halinde veya bir trafik kazası geçirmeniz durumunda psikolojik desteğe ihtiyaç duymanız halinde bir çok hizmetin yer aldığı asistans paketlerine, - Poliçede belirtilen ölçüsel limitler çerçevesinde, araçta meydana gelen çizik giderme, göçük düzeltme, Leke çıkarma gibi hizmetlerin yer aldığı Mini Onarım Hizmetlerine sahip olursunuz.

Kasko ile Trafik Sigortasının Farkı Nedir?

- Kusurlu olun ya da olmayın, Kasko sigortası aracınıza gelebilecek zararlara karşı koruma sağlar. Trafik Sigortası ise, sizin aracınızla 3. Şahıslara ya da bunların mallarına vereceğiniz zararları, kusurunuz oranında karşılar. - Sadece Trafik Sigortanız var ise, bir kaza sonrası kusurlu iseniz, Trafik Sigortanız sadece kusurunuz sebebiyle karşı tarafın hasarını karşılar. Ancak kusurlu olduğunuz için karşı tarafın Trafik Sigortası sizin hasarınızı karşılamaz. Böyle bir durumda eğer Kasko Sigortanız var ise, aracınızdaki zararı kasko sigortanızdan karşılayabilirsiniz. - Sadece Trafik Sigortanız var ve % 50 kusurunuz var ise, Trafik Sigortası karşı tarafın hasarının % 50 sini karşılar. Karşı tarafın sigortası da sizin hasarınızın % 50’sini karşılar. Böyle bir durumda eğer Kasko Sigortanız var ise, aracınızdaki kalan zararı da kasko sigortanızdan karşılayabilirsiniz. - Sadece Trafik Sigortanız var ve kusurunuz yok ise, karşı tarafın Trafik Sigortasına başvurarak limitler dahilinde zararınızı tazmin edebilirsiniz. Böyle bir durumda eğer Kasko Sigortanız var ise, zararınızı Kasko Sigortanıza başvurarak alabilirsiniz. Şirketimiz hasarınızı karşıladıktan sonra, karşı tarafın Trafik Sigortasına sizin adınıza başvurarak rücu işlemlerini gerçekleştirir. (Bu işlem sigortalı adına verilen bir hizmettir ve hasar olarak görülmez, hasarsızlık indirim hakkınız kaybolmaz.)

Kasko Poliçenizde Kaza Sonrası Çekme Çekilme Hizmeti Var Mı?

Bir kaza ya da arıza ya da benzin bitmesi, seyahat esnasında evde meydana gelen zarar, ölüm gibi hallerde durumunda yol kenarı yardım, çekme, kurtarma, lastik değiştirilmesi, seyahatin yarıda kesilmesi sebebiyle ulaşım ve konaklama, tıbbi nakil gibi detayları ve şartları poliçenizde mevcut olan bir çok hizmetin yer aldığı Asistans Hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kasko Poliçenizde Kaza Sonrası Kiralık Araç Hizmeti Var Mı?

Kaza sonrası aracınız trafikte güvenli seyredemeyecek durumdaysa ve onarım bir günden uzun sürecek ise poliçenizde yer alan şartlar çerçevesinde kiralık araç hizmetinden faydalanabilirsiniz

Mini Onarım HizmetiKaskonuzun Hasarsızlık İndirimini Bozar Mı ?

Poliçede belirtilen ölçüsel limitler çerçevesinde, araçta meydana gelen çizik giderme, göçük düzeltme, Leke çıkarma gibi hizmetlerin Mini Onarım Hizmet noktalarında giderilmesi halinde hasar dosyası açılmayacaktır ve bu sebeple hasarsızlık indiriminiz bozulmayacaktır.